Zgodnie z częstotliwością cyklu Eko Wyzwań zapraszamy na lutową edycję tej konferencji. O powietrzu, o czystym i przyjaznym mieście, o klimacie i mitach na jego temat, o wyzwaniu dla każdego/każdej z nas – to przede wszystkim na naszej konferencji, ale nie tylko.

To już dziewiąte Eko Wzywania. Chcemy, aby były też wstępem do jubileuszowej edycji naszej konferencji, dlatego planujemy pewne niespodzianki.

Korzystamy z doświadczeń i wiemy, że dyskusje, rozmowy, wymiana poglądów (także w przerwach), stały się ważną częścią naszych konferencji, dlatego podzielimy jej czas tak, aby dyskusji było jeszcze więcej.

O czym będą IX Eko Wyzwania? Globalne ocieplenie klimatu, antropogeniczne wpływy na klimat i negatywne zmiany, które przybierają bardzo niepokojące tempo. Co możemy zrobić już teraz? Jak dostosować się do zmian i jak zapobiegać kolejnym? I wreszcie, rozprawimy się z mitami dotyczącymi klimatu. Pogromcą owych mitów będzie nie kto inny, jak nasz honorowy gość – Marcin Popkiewicz (m.in. współautor „Nauka o klimacie”).

Będziemy koncentrować się przede wszystkim na jakości powietrza i na zarządzaniu miastem zgodnie z ekologicznymi założeniami. Postaramy się znaleźć proste rozwiązania dla samorządów, firm oraz dla każdego mieszkańca. Jest wiele rozwiązań technicznych, ekonomicznych, systemowych, które mogą przynieść pożądany skutek, jeśli zostaną wdrożone. Są też wyzwania, na które stale szukamy odpowiedzi. W jakiej sytuacji jesteśmy, kiedy zmiany klimatyczne mówią, że czasu jest tak mało – czyli za pięć dwunasta to ostatni moment na działania. Poszukamy odpowiedzi wraz z ekspertami, głosem nauki, przyrodników, ekologów, przedstawicielami firm, samorządów, urzędów.

Pełen program wydarzenie oraz kilka informacji zdradzających nieco niespodzianki, jakie będą czekać na uczestników i uczestniczki, już w kolejnych wiadomościach na naszym portalu.

Już teraz można zapisywać się na IX Eko Wyzwania, wysyłając mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

IX Eko Wzywania: 26 lutego, od 9.30 rejestracja, konferencja zaczyna się od 10.00; spotykamy się w Hotelu Śląsk przy ul. Oporowskiej 60 we Wrocławiu. ZAPRASZAMY!