Czy produkcja może kojarzyć się nam z ekologią? Surowce biopochodne, biodegradowalne produkty – to kilka pojęć, które – miejmy nadzieje – staną się tak powszechnie rozpoznawalne jak nazwa najsłynniejszego gazowanego napoju o ciemnym zabarwieniu w czerwonej puszce. A do tego dodajmy jeszcze edukacje ekologiczną. Wszystko wyjaśni się w czasie kieleckich XXII Targów PLASTPOL 2018, a my uchylamy rąbka tajemnicy.

Chyba nie będzie przesadą, jeśli powiemy, że produkowanie (zwłaszcza na masowa skalę) wywołuje w nas przeciwne skojarzenia do ekologii i ochrony środowiska? Dymiące kominy, góry odpadów, zanieczyszczone rzeki – to raczej typowy zestaw obrazów widziany oczami wyobraźni, kiedy myślimy o tym procesie.

Nie trzeba też już wielu przekonywać, że to nasze wyobrażenie powinno odejść do lamusa i – oby jak najszybciej – zastępuje je szukanie nowych, ekologicznych rozwiązań. Mało tego, te rozwiązania są i tylko potrzebują z jednej strony promocji, z drugiej większego zainteresowania, aby mogły stawać się powszechnymi.

W czasie Targów PLASTPOL 2018 będziemy mieli okazję kupić za 5 złotych PRODUKT: biopochodny, przyjazny dla środowiska, praktyczny (nie jest to jeden z kolejnych gadżetów otrzymywanych na konferencji), edukacyjny. Edukacyjny, ponieważ każda złotówka, którą zapłacimy za ten produkt sfinansuje praktyczne warsztaty ekologiczne dla najmłodszych. Zamiast: niezdrowej przekąski, 1/3 wartości paczki papierosów czy napoju energetycznego możesz mieć ekologiczny i praktyczny PRODUKT.

PRODUKT brzmi teraz dość enigmatycznie – jego odsłona w czasie targów. Możemy jednak zdradzić, że maszynę do jego produkcji dostarcza Hurmak Polska – dystrybutor wtryskarek do tworzyw sztucznych. Certyfikowany surowiec biodegradowalny BIOPLAST zapewnia w Polsce NOWEKO. Co oferuje NOWEKO? Innowacyjne surowce, produkty i usługi chroniące zasoby naturalne oraz bioróżnorodność Ziemi, przy jednoczesnym podnoszeniu jakości życia oraz zdrowia jej mieszkańców. Po takiej deklaracji oczywistym jest, że PRODUKT będzie ekologiczny. Będzie miał on tez kolor, za który odpowiada POLYONE – firma dostarcza certyfikowane barwniki do biotworzyw.

Na zdjęciu maszyny produkcyjne, z których otrzymamy PRODUKT.

Zapraszamy na Targi PLASTPOL 2018 do Kielc w dniach 22-25 maja.