Park Sobieskiego po modernizacji jest wyjątkowym i jakże zielonym miejscem w samym sercu Wałbrzycha. Trzy lata temu pierwszy raz zapraszaliśmy na ekologiczny piknik pod hasłem „Życie wraca do Sobieskiego”. Hasło jest nadal aktualne, dlatego zachęcamy wszystkich wałbrzyszan, aby spotkać się na naszym pikniku w sobotę 1 lipca od 14.00 do 20.00 w Ogrodzie Różanym (poniżej kortów). To idealne miejsce na rozmowy o ekologii w atmosferze zabawy z programem dla całych rodzin.

Takich targów nieruchomości – jak 24 czerwca – na wałbrzyskim rynku jeszcze nie było. W słoneczną sobotę mieszkańcy Wałbrzycha, od najmłodszych po dorosłych, zapoznali się z ofertą lokali i mieszkań w Śródmieściu, ale także bawili się przy konkursach, koncertach czy warsztatach.

Na szóstej konferencji Ekopraktycznych chcemy zwrócić większą uwagę na odpowiedzialność jaka spoczywa na nas (JST, biznes, przemysł, gospodarstwa domowe) wobec środowiska.

Ekologia teraz i jutro: miasto, dom, wyzwania. To przewodnie hasło jubileuszowej konferencji Ekopraktycznych, która już 25 października 2016 roku.

Po pierwsze ekologia, po drugie rewitalizacja Parku im. Jana III Sobieskiego w Wałbrzychu – to dwa najważniejsze, ale nie jedyne preteksty, aby ponownie spotkać się, tym razem 11 czerwca, na pikniku dla rodzin. Tego dnia każdy konkurs, warsztat, nagroda czy przekąski inspirowane były przede wszystkim ekologią, natomiast tłum uczestników pikniku upewnił nas, że Park Sobieskiego tętni życiem.

Drugi raz będziemy przywracać życie w Parku im. Sobieskiego w Wałbrzychu. Zapraszamy na pełen atrakcji Ekologiczny Piknik Rodzinny w Ogrodzie Różanym w Parku im. Sobieskiego w sobotę, 11 czerwca między 14:00 a 19:00 – konkursy, warsztaty, degustacje oraz koncert laureata TOP TRENDY.

Filozofia, jedzenie i moda – czy mają wspólny mianownik? Na Ekoistkach 28 maja w Zamku Książ przekonaliśmy się, że tak.

Już 9 kwietnia Wałbrzych powalczy o rekord czystości. Miasto zaprasza do udziału!

Sytuacja sektora biogazowni rolniczych w Polsce to główny temat konferencji „Biogazownie – sposób na energetykę rozproszoną”, która miała miejsce 2 marca.