Zaledwie 3 na 10 konsumentów czyta etykiety na artykułach spożywczych. Najczęściej sprawdzamy tylko termin przydatności do spożycia, a na pozostałe informacje nie zwracamy uwagi, a szkoda…

Jeżeli na co dzień stosujemy ekologiczne rozwiązania, to także w czasie świąt – także Bożego Narodzenia – nie powinno być to trudne. Może jednak tych nieprzekonanych najbliższe święta zachęcą do praktykowanie idei ekologii na co dzień?

Sprzątnie to codzienność – czy można tu coś jeszcze nowego powiedzieć? Powrót do tradycyjnych środków i sposobów, to powrót do ekologicznego sprzątania.

Piramida żywienia – ta zalecana! – ostatnimi czasy nieco nam się zmieniła. Królują w niej dumnie warzywa i owce we wszystkich kształtach i kolorach.

Ekologia w praktyce to dbanie o środowisko w codziennym życiu. Słyszymy coraz więcej o wszechobecnej chemii…

Zero Waste to pomysł na ograniczanie odpadów, jak nazwa wskazuje, do zera. Im mniej śmieci, tym zdrowsi my i nasze środowisko. Czy to możliwe?

Gminy podejmują się edukacji ekologicznej, która ma pomóc w rozwiązywaniu problemu niskiej emisji - EkoLOGICZNA gmina. Ogrzewamy z głową.

Ekologia to nie tylko wybór naturalnych i obojętnych dla środowiska produktów i usług. To również szeroko pojęte zmniejszanie konsumpcji. Jednym z rozwiązań jest energooszczędność.

Kilka porad o oszczędzaniu. Gdy oszczędzasz energię, wodę jest nie tylko taniej, ale zyskuje na tym nasze środowisko, zatem warto!